Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu i o ucieczkę z miejsca zdarzenia. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który tłumaczył się, że uciekał bo się przestraszył. Teraz odpowie on przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kierowanie pojazdem, znajdując się w stanie nietrzeźwości.
6 czerwca 2023 roku, około godziny 11:40 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o najechaniu na tył pojazdu i ucieczce z miejsca. Do zdarzenia doszło na ulicy Jana Pawła II w Jeleniej Górze. Kierowca pojazdu Alfy Romeo wjechał w tył pojazdu Renault Master. Sprawca w momencie, gdy zorientował się, że doprowadził do zdarzenia zaczął uciekać. Widząc to poszkodowany kierowca ruszył za nim i poinformował mundurowych o zaistniałej sytuacji niestety po pewnym czasie stracił z oczu uciekający pojazd.
Dyżurny o zdarzeniu powiadomił patrole, które rozpoczęły poszukiwanie pojazdu i penetrację terenu. Kilkanaście minut po zgłoszeniu funkcjonariusze poszukiwany pojazd zauważyli i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierującym okazał się 42-letni mężczyzna. Jego zachowanie i woń alkoholu wskazywało, że mógł on być pod wpływem alkoholu.
Zatrzymanemu pobrano krew do badania. Obecnie trwają czynności wyjaśniające.

aspirant Beata Sosulska-Baran