W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 3 po użyciu alkoholu, 2 którzy naruszyli sądowe zakazy, 1 kierującego podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz 1 nietrzeźwego kierującego hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,3 do 1,4 promila. Ponadto nietrzeźwa kierująca pojazdem (0,8 promila) spowodowała kolizję drogową. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 3 po użyciu alkoholu, 2 którzy naruszyli sądowe zakazy, 1 kierującego podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz 1 nietrzeźwego kierującego hulajnogą elektryczną. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,3 do 1,4 promila.
Kierowcy jednośladów za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.
25 sierpnia br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jeleniej Górze 32-letnią kierującą pojazdem marki Opel, która uderzyła w dwa zaparkowane pojazdy, a następnie dachowała. Okazało się, że była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 0,8 promila.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.
Przypominamy, że kierującym za naruszenie zakazu sądowego grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

podinspektor Edyta Bagrowska