Wśród policjantów i pracowników dolnośląskiej Policji jest wielu honorowych dawców krwi, którzy chętnie oddają ten drogocenny dar życia. Zapraszamy do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji podczas kolejnej w tym roku zbiórkę krwi, którą organizują honorowi dawcy z klubu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy w piątek 15 września bieżącego do budynku siedziby klubu przy placu Muzealnym 16, w godzinach od 8.30 do 12.30.

W najbliższy piątek, tj. 15 września br., możesz uczestniczyć w szlachetnej akcji zbiórki krwi. Policjanci właśnie w ten dzień przygotowali kolejną już akcję na rzecz osób potrzebujących. Obsługę przy pobieraniu krwi zapewni bardzo miły personel medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu z ulicy Czerwonego Krzyża. Każda grupa krwi jest potrzebna. Serdecznie zapraszamy.

Dotychczasowe akcje poboru krwi w Klubie Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno w środowisku policyjnym, jak również pracowników sądów i prokuratur. Każdorazowo przy okazji organizowanych akcji pozyskiwanych jest od kilku do kilkunastu nowych krwiodawców.

To kolejna w tym roku akcja zorganizowana w pomieszczeniach klubu przy KWP we Wrocławiu. Warto zaznaczyć, że funkcjonariusze oraz pracownicy Policji oddają krew nie tylko podczas akcji organizowanych przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy KWP we Wrocławiu, ale również podczas innych tego typu przedsięwzięć.

Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie. Ten cenny dar może uratować komuś życie! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku. Przyjdź do nas w dniu zbiórki jeżeli czujesz się zdrowy, ważysz nie mniej niż 50 kg, pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi, jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia. Co ważne, musisz być po lekkim i beztłuszczowym posiłku oraz z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Pamiętaj! 15 września 2023 roku od godz. 8.30 do 12.30 dołącz do nas - oddając krew możesz komuś pomóc!

asp. Aleksandra Pieprzycka
Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu