Policja Jelenia Góra: Rezerwując pobyt na Święta lub Sylwestra uważaj na oszustów
Wiele rodzin decyduje się na wyjazd i rezerwację miejsc noclegowych w okresie świątecznym lub w Sylwestra w różnych częściach kraju. Szukając idealnej oferty, możemy jednak natknąć się na oszustów, dlatego policjanci radzą, na co zwrócić uwagę rezerwując pobyt, by uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy.
W Internecie znajdujesz atrakcyjną ofertę pobytu w hotelu lub pensjonacie, rezerwujesz termin, wpłacasz zaliczkę, po czym kontakt z ogłoszeniodawcą się urywa, a Ty zostajesz bez pieniędzy i wymarzonego odpoczynku. Tak najczęściej wyglądają przypadki oszustwa na tzw. wirtualny pensjonat. Przed nami czas wyjazdów na święta i odpoczynek sylwestrowy. Zanim zarezerwujemy pobyt i wpłacimy pieniądze, należy wnikliwie sprawdzić obiekt, do którego zamierzamy się udać. Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć rozczarowania?
• Starajmy się korzystać z oficjalnych stron hoteli, pensjonatów itp. lub portali skupiających zweryfikowanych ogłoszeniodawców.
• Dokładnie sprawdźmy dane, postarajmy się zebrać na jego temat jak najwięcej informacji. Jeżeli w ogłoszeniu podano bardzo mało informacji np. tylko numer telefonu komórkowego, to już powinno wzbudzić naszą czujność.
• Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją porównajmy cenę wynajmu w różnych obiektach, sprawdźmy, czy dany adres faktycznie istnieje. W przypadku prywatnych ogłoszeń warto zadzwonić np. do pobliskiego lokalu usługowego i zapytać o obiekt, do którego zamierzamy się udać.
• Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu w przypadku oszustwa są one spreparowane zasięgnijmy opinii z innych miejsc.
• Nie działajmy pod presją czasu pośpiech nie sprzyja zachowaniu ostrożności.
• Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opór w wystawieniu dokumentu powinien wzbudzić nasze podejrzenia, co do uczciwości oferty.
• Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, potwierdzenia przelewów, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.
Właściciel obiektu, który zauważy, że zdjęcia lub inne dane jego pensjonatu, domku, apartamentu etc. zostały skopiowane i wykorzystane na innej stronie oferującej noclegi, powinien po uprzednim zabezpieczeniu dowodu niezwłocznie interweniować u administratora strony celem zablokowania takiego ogłoszenia, a następnie złożyć stosowne zawiadomienie na Policji.
podinspektor Edyta Bagrowska
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze,
jelenia-gora.policja.gov.pl/
jelenia-gora.policja.gov.pl/dje/aktualnosci/bieza/109743,Rezerwujac-pobyt-na-Swieta-lub-Sylwestra-uwazaj-na-oszustow.html
Ostatnie Artykuły

Ukradł auto i rzucił się do ucieczki - nocna jazda skończyła się w rowie

Jedna rozmowa i prawie 30 tysięcy zniknęło - pułapka na inwestora z Szklarskiej Poręby

Radiowóz i quad skradły uwagę w Podgórzynie podczas Niebieskich Igrzysk

Nocne włamania do aut przerwała policja - recydywiści wpadli w Jeleniej Górze

Policja wyłapała kradziony samochód i nietrzeźwych kierowców w Jeleniej Górze

Nowa zielona słuchawka wzmacnia pomoc psychologiczną w Jeleniej Górze

Kilka kliknięć i policja rusza na trop zagrożenia w Jeleniej Górze

Pierwsze ciepłe dni wyciągnęły motocykle na drogi, policja bije na alarm
![[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Miedź Legnica II 1:1 w 28. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/karkonosze-jelenia-gora-miedz-legnica-ii-25042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Miedź Legnica II 1:1 w 28. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)

Sprzedaż roweru zamieniła się w pułapkę - pieniądze zniknęły przez BLIK

Nieistniejące meble i 100 ofiar - 24-latka z Jeleniej Góry zatrzymana przez policję

Dwie kontrole w Jeleniej Górze - pędzili ponad 120 km/h w mieście

Różewicz wciąż jest obecny w Karpaczu. Wieczorem zabrzmi jego słowo

