Policjanci i strażnicy miejscy szkolili przedszkolaków w Miejskim Przedszkolu w Karpaczu

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Karpaczu wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla dzieci z Miejskiego Przedszkola w Karpaczu. Zajęcia miały charakter informacyjno-praktyczny i obejmowały zachowania na drodze oraz postępowanie w sytuacjach zagrożenia.
- Spotkanie w Miejskim Przedszkolu w Karpaczu
- Tematy zajęć i ćwiczenia praktyczne
Spotkanie w Miejskim Przedszkolu w Karpaczu
Dzielnicowi i strażnicy miejscy odwiedzili przedszkole 8 października 2025 roku w ramach działań prewencyjnych. Celem wizyty było kształtowanie bezpiecznych nawyków u najmłodszych oraz budowanie zaufania do służb mundurowych. Funkcjonariusze przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w placówce i na ulicy.
Tematy zajęć i ćwiczenia praktyczne
Podczas spotkania policjanci omawiali konieczność noszenia elementów odblaskowych, zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachowanie przy sygnalizacji świetlnej. Przypomnieli też o zasadach kontaktu z osobami nieznajomymi - o niewsiadaniu do samochodów i nieprzyjmowaniu prezentów od obcych. Jednym z poruszonych zagadnień było postępowanie wobec agresywnego psa; dzieci ćwiczyły bezpieczne postawy pod nadzorem mundurowych i strażników miejskich. Zajęcia miały praktyczny charakter, a uczestnicy odpowiadali na pytania i brali aktywny udział w ćwiczeniach.
Na zakończenie funkcjonariusze podkreślili, że o bezpieczeństwie należy rozmawiać z dorosłymi – rodzicami i nauczycielami. Informację o działaniach przekazała podinspektor Edyta Bagrowska. Such działania profilaktyczne są stałym elementem pracy dzielnicowych i straży miejskiej w Karpaczu.
na podstawie: KMP w Jeleniej Górze.
Autor: krystian