Policyjny patrol narciarski i straż KPN - bezpieczeństwo na stokach w Szklarskiej Porębie

Policyjny patrol narciarski wraz ze strażnikami Karkonoskiego Parku Narodowego pojawił się na stoku w Szklarskiej Porębie. Mundurowi prowadzili działania prewencyjne i kontrolne, łącząc rozmowy edukacyjne z interwencjami wobec niebezpiecznych zachowań.
W sobotę jeleniogórscy policjanci i strażnicy KPN prowadziły na stoku działania edukacyjno-prewencyjne skierowane do dorosłych i dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu i o zasadach poruszania się po trasach narciarskich. Szczególny nacisk położono na obowiązek jazdy w kasku dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia oraz na rolę opiekunów za ich bezpieczeństwo.
Patrole miały także charakter interwencyjny. Policjanci reagowali na osoby poruszające się z nadmierną prędkością oraz na zachowania zagrażające innym użytkownikom stoków. Kontrolowano pozostawiony bez nadzoru sprzęt narciarski, legitymowano osoby wzbudzające podejrzenia i dbano o porządek w kolejkach do wyciągów. Funkcjonariusze przypominali o zakazie zjazdu poza wyznaczonymi trasami.
Policja informowała o konsekwencjach prawnych dla osób korzystających ze stoków pod wpływem alkoholu lub narkotyków - grozi im grzywna, a zarządzający terenem narciarskim może zakazać wstępu lub nakazać opuszczenie trasy osobie, której zachowanie wskazuje na nietrzeźwość lub odurzenie.
Działania prowadzili jeleniogórscy policjanci oraz strażnicy Karkonoskiego Parku Narodowego. Ich celem było zmniejszenie liczby wypadków, zapobieganie kradzieżom sprzętu i promocja odpowiedzialnych zachowań, by zimowy wypoczynek był bezpieczny dla wszystkich użytkowników stoków.
na podstawie: KMP w Jeleniej Górze.
Ostatnie Artykuły

Ukradł auto i rzucił się do ucieczki - nocna jazda skończyła się w rowie

Jedna rozmowa i prawie 30 tysięcy zniknęło - pułapka na inwestora z Szklarskiej Poręby

Radiowóz i quad skradły uwagę w Podgórzynie podczas Niebieskich Igrzysk

Nocne włamania do aut przerwała policja - recydywiści wpadli w Jeleniej Górze

Policja wyłapała kradziony samochód i nietrzeźwych kierowców w Jeleniej Górze

Nowa zielona słuchawka wzmacnia pomoc psychologiczną w Jeleniej Górze

Kilka kliknięć i policja rusza na trop zagrożenia w Jeleniej Górze

Pierwsze ciepłe dni wyciągnęły motocykle na drogi, policja bije na alarm
![[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Miedź Legnica II 1:1 w 28. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/karkonosze-jelenia-gora-miedz-legnica-ii-25042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Miedź Legnica II 1:1 w 28. kolejce Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III)

Sprzedaż roweru zamieniła się w pułapkę - pieniądze zniknęły przez BLIK

Nieistniejące meble i 100 ofiar - 24-latka z Jeleniej Góry zatrzymana przez policję

Dwie kontrole w Jeleniej Górze - pędzili ponad 120 km/h w mieście

Różewicz wciąż jest obecny w Karpaczu. Wieczorem zabrzmi jego słowo

