Po miesiącach przemocy popchnął matkę - policja zatrzymała sprawcę

FOT. Policja Jelenia Góra
Popchnął matkę podczas awantury - kobieta upadła i doznała obrażeń ciała. Interwencja policji zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny, a w mieszkaniu zabezpieczono środki odurzające. Prokuratura wprowadziła środki zapobiegawcze wobec podejrzanego.
Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego po zgłoszeniu ofiary. Do interwencji doszło 14 marca około godz. 22.30 - funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, wszczynając awantury, wyzywając ją i grożąc. Jak podaje Policja:
“Policjanci z Karpacza zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.” - Policja
Podczas ostatniej awantury podejrzany popchnął kobietę - upadek zakończył się obrażeniami ciała. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli także środki odurzające. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzuty.
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze - dozór policyjny, okresowy nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu, oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za przestępstwa, o które jest podejrzany, grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Sprawa ma typowy dla przemocy domowej przebieg - alkohol, eskalujące awantury, a w końcu interwencja służb i konsekwencje prawne. Sytuacja pokazuje, jak jedna noc potrafi przewrócić życie rodziny - po jednym zgłoszeniu podejrzany stracił spokój domowy i może stanąć przed surową karą.
na podstawie: Policja Jelenia Góra.
Ostatnie Artykuły

Nowe tablice w Karpaczu porządkują górskie ulice i prowadzą do defibrylatorów

W Podgórzynie będą dwa szkolenia ważne dla startujących z firmą i rolników

Karpacz świętował z jajem, a 2026 jaj zamieniło się w wielkanocny hit

Biegowy weekend zatrzyma część Cieplic i trasę przez okoliczne miejscowości

Jechała na samych felgach - w Piechowicach miała blisko 3 promile

Ukradł Opla, podmienił tablice i ruszył po regionie - policja go namierzyła

Na hulajnodze wyłapał pijaną jazdę w Łomnicy - kierowca miał ponad promil

Nerwowy manewr na Jana Pawła II - policjanci znaleźli narkotyki w aucie

Dodał gaz przed radiowozem - w bagażniku miał tysiące papierosów bez akcyzy

Jeleniogórska mapa znów się zapełniła - parkowanie wyskoczyło na pierwszy plan
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): KGHM Zagłębie Lubin II – Karkonosze Jelenia Góra 1:1](/images/mecz/thumbnails/kghm-zaglebie-lubin-ii-karkonosze-jelenia-gora-04042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): KGHM Zagłębie Lubin II – Karkonosze Jelenia Góra 1:1

Mobilny PSZOK wraca w kwietniu i zatrzyma się w kilku punktach miasta

Świąteczny wyjazd pod lupą policji - na drogach rusza mocna kontrola

