DZIEŃ LALKARSTWA „BRZYDKIE KACZĄTKO” — spektakl lalkowy w Parku Zdrojowym

Brzydkie Kaczątko w wersji lalkowej brzmi jak coś, co trzeba zobaczyć z dziećmi — pełne emocji, humoru i pytań o to, jak traktujemy „innych”. Warto zajrzeć na ten spektakl, który bawi i skłania do rozmowy.
Kiedy i gdzie będzie DZIEŃ LALKARSTWA „BRZYDKIE KACZĄTKO”
- 21 marca (sobota), godz. 11:00
- Park Zdrojowy 1, 58-560 Jelenia Góra, Polska
- Informacje o biletach: brak danych w opisie wydarzenia; szczegóły dostępne u organizatora — Zdrojowy Teatr Animacji.
O spektaklu „Brzydkie Kaczątko”
Spektakl powstał na podstawie opowiadania H. Ch. Andersena w tłumaczeniu Cecylii Niewiadomskiej. Adaptacja i reżyseria: Michał Tramer, scenografia: Anna Adasiak, muzyka: Tomasz Giczewski.
Akcja rozgrywa się na kaczym podwórku — miejscu, gdzie „zawsze panuje dostatek i ład”. Wszystko zmienia się, gdy pojawia się pisklę inne niż wszystkie. Historia znana z baśni zyskuje tu nowe odcienie: obok drogi ku odkrywaniu własnej wartości pojawia się pytanie o to, jak reaguje społeczność, która wcześniej czuła się bezpieczna. Co stanie się z tymi, którzy hejtowali głównego bohatera? Jaką rolę odegrają dzikie kaczki żyjące poza podwórkiem?
Spektakl Zdrojowego Teatru Animacji porusza tematy wyróżnienia, wykluczenia i lęku przed obcością, zapraszając widzów do refleksji nad własnym „podwórkiem”. To opowieść o dojrzewaniu, empatii i zmianie perspektywy, przedstawiona językiem teatru lalek — plastycznie i z humorem.
Dla kogo: dla rodzin z dziećmi, nauczycieli, grup przedszkolnych oraz wszystkich, którzy lubią teatr lalkowy i historie z morałem. Można spodziewać się atrakcyjnej scenografii i muzycznej oprawy, które pomagają wejść w świat bohaterów.
Autor: info_wydarzenia
