Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

pierwszy trening

Rozpoczęcie treningów na siłowni zawsze jest trudne, a już szczególnie jeżeli chodzi o przychodzącego po raz pierwszy na siłownię nastolatka. Na siłownię większość osób przychodzi w celu poprawy swojej sylwetki i zadbania o swoje zdrowie. Musimy do tego podejść rozsądnie, ponieważ niektóre błędy mogą sprawić, że zajęcia w klubie sportowym spowodują więcej złego niż dobrego. Na co zwrócić uwagę, gdy stawiamy pierwsze kroki na siłowni? O czym musimy wiedzieć? Jaką rolę gra w tym zdrowa dieta?

Wprowadzenie na siłownię

Każda osoba, które posiada już doświadczenie z siłownią, pamięta ten moment, gdy po raz pierwszy wchodziła na siłownię i nie wiedziała, od czego zacząć. W większości siłowni możemy znaleźć wiele maszyn oraz strefę wolnych ciężarów. Na początku najlepszym sposobem jest wyznaczenie sobie konkretnego celu. Ćwiczymy w celu schudnięcia, czy może chcemy zacząć budować masę mięśniową? Jeśli już mowa o wyznaczaniu sobie celu, musi być on realny – nie warto wyznaczać sobie celu jak np. „schudnę 12 kilogramów w ciągu miesiąca”. Musimy dać sobie czas i przygotować się na długą i ciężką pracę na siłowni. Trzeba pamiętać, że osoby, które mają imponujące sylwetki, włożyły w to wiele lat pracy. Oczywiście da się schudnąć 10 kg w miesiąc, ale na pewno nie będzie to zdrowe, a efekt nie utrzyma się dłużej. Lepiej wyznaczyć sobie długookresowe cele. Aby rozpocząć w prawidłowy sposób, musimy mieć przygotowany odpowiedni trening, zacząć wprowadzać odpowiednie nawyki żywieniowe oraz zadbać o regenerację. Wielu ekspertów twierdzi, że największe znaczenie ma nasza dieta. Nie każdy może jednak poświęcać wystarczającą ilość czasu, aby codziennie gotować zdrowe posiłki. Możemy więc skorzystać z pomocy profesjonalistów, czyli wybrać catering dietetyczny Jelenia Góra. Dobrym rozwiązaniem na początku swojej przygody z siłownią jest także rozpoczęcie współpracy z trenerem personalnym.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć przed rozpoczęciem treningów na siłowni?

Kolejnym elementem, który pomoże nam na początku przygody z siłownią, jest ustalenie, ile razy w tygodniu będziemy uczęszczać na treningi. W przypadku początkujących zdecydowanie wystarczające będzie trenowanie 3 razy w tygodniu, ale wszystko zależy od indywidualnych preferencji i możliwości. Kwestia wyboru rodzaju treningów też ma spore znaczenie. Możemy zacząć od np. zajęć fitness, podnoszenia ciężarów, zajęcia z kettleballs czy crossfit. Przy pierwszej wizycie na siłowni, najważniejsze jest prawidłowe podejście – nie mamy się czego obawiać i musimy być gotowi do wysiłku i na to, że wyjdziemy z treningu całkowicie spoceni.