Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Komu warto zlecić stworzenie strony internetowej?

W internecie łatwo znaleźć oferty typu tworzenie stron internetowych dla firm zarówno od freelancerów jak i od dużych lub małych firm. Firmy takie jak agencja marketingu internetowego podkreślają, że w przypadku strony www nie warto oszczędzać na kosztach. W dzisiejszych czasach stworzenie strony www nie nastręcza dużo trudności. Nie trzeba znać specyfiki HTML, a w sieci znajduje się wiele różnego rodzaju darmowych i płatnych kreatorów, które krok po kroku przeprowadzą przez proces zbudowania strony firmowej na podstawie dostępnych szablonów. Na co więc się zdecydować?

Kreatory darmowe i płatne

Kreatory online kuszą swoją ofertą pokazując, że strona www może zostać stworzona w zaledwie kilka minut i to bez zaawansowanej wiedzy. Strona internetowa stworzona w takim kreatorze posiada jednak dość ograniczone możliwości i jest zwykle bliźniaczo podobna do wielu różnych stron, które już istnieją w internecie. Uważny internauta po bliższym przyjrzeniu się stronie stworzonej w kreatorze dostrzeże pewne schematy, które będą świadczyć o tym, że firma skorzystała z gotowych rozwiązań, zarówno pod względem grafiki, jak i konstrukcji samej witryny. Nie oznacza to oczywiście, że kreatory są złym rozwiązaniem, ale jeśli myślimy o naszej firmie w perspektywie najbliższych lat to warto rozważyć inne opcje.

Freelancerzy

Osoby, które tworzą strony internetowe z pasją i posiadają duże umiejętności są ciekawą opcją do rozważenia. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie każdy freelancer posiada bogate portfolio i odpowiednie umiejętności. Z pewnością zaletą tego rozwiązanie jest mniejszy koszt niż w przypadku wyboru dużej firmy lub agencji specjalizującej się w tworzeniu stron.

Profesjonalna agencja marketingu internetowego, interaktywna lub reklamowa

Na pewno zaletą tego rozwiązania jest to, że strona internetowa zostanie wykonana przez grono specjalistów w swoim fachu. Zwykle więc nie ma mowy o opóźnieniach, a strona firmowa zostanie przygotowana przez różne osoby specjalizujące się w określonych aspektach tworzenia witryn internetowych – grafików, programistów, marketingowców i innych. Istotną kwestią w tym przypadku jest również to, że w większości przypadków uzyskamy gwarancję związaną ze współpracą już po utworzeniu witryny, a więc uzyskamy opiekę techniczną. Sama strona www to nie wszystko i wcześniej czy później pojawi się potrzeba jej reklamy oraz promocji. Można te kwestie spróbować realizować samodzielnie lub nawiązać współpracę z firmą, która stworzyła witrynę, aby efektywniej prowadzić tego typu kampanie reklamowe.