Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

W myśl zasady „okazja czyni złodzieja” działał 26-letni jeleniogórzanin, który został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Nie unikanie on odpowiedzialności. Jest podejrzany o kradzież damskiej torebki. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na 1000 zł. Część skradzionego łupu ukrył w przepuście. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 14 kwietnia br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki.  Pokrzywdzona wchodząc na chwilę do domu, pozostawiła na zewnątrz swoją torebkę. Przejeżdżający obok samochodem 26-latek, wykorzystał okazję i ją ukradł. Jego łupem padły dokumenty oraz pieniądze. Wartość poniesionych strat pokrzywdzona oszacowała na 1000 zł.

Kobieta wychodząc z mieszkania zauważyła odjeżdżający samochód i zauważyła brak torebki. O kradzieży powiadomiła Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz na podstawie analizy z nagrań z kamer monitoringu wytypowali i następnego dnia zatrzymali 26-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Okazało się, że torebkę wraz z dokumentami  mężczyzna ukrył w przepuście na terenie gminy Jeżów Sudecki.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska