Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Tylko w miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących, 2 podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem środków odurzających, 2, którzy naruszyli zakazy sądowe oraz 1,który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

16 kwietnia 2021 roku policjanci w Piechowicach i w Szklarskiej Porębie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących w wieku 35 i 38 lat , którzy podejrzani są o naruszenie zakazów sądowych. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Tego samego dnia policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali w Jeleniej Górze na ul. Wolności do kontroli drogowej 20-letnią kierującą pojazdem marki Opel. Okazało się, ze jest ona nietrzeźwa, a przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 1 promil.

Ponadto 16 kwietnia br. funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących pojazdami osobowymi w wieku 30-lat, którzy podejrzani są o posiadanie narkotyków i podejrzewani o kierowanie pojazdami pod ich wpływem.

17 kwietnia br. policjanci z Karpacza zatrzymali do kontroli drogowej w Ścięgnach 37-letnią kierującą pojazdem marki Volvo. W trakcie kontroli okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 39-letniego kierującego pojazdem Opel, który również kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil. Pojazd posiadał widoczne uszkodzenia, w związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a auto zostało odholowane na parking.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym kierującym grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

podinspektor Edyta Bagrowska