Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież poszycia dachowego oraz innych elementów metalowych z nieczynnego domu wczasowego w Szklarskiej Porębie. Poniesione starty pokrzywdzony oszacował na ponad 25 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany w wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali mężczyznę w wieku od 41 lat podejrzanego o kradzież.

Na przełomie stycznia i lutego br. mężczyzna dokonał kradzieży poszycia dachowego i elementów metalowych z jednego z budynków znajdującego się w Szklarskiej Porębie. Budynek był nie używanym domem wczasowym.

Policjanci po otrzymaniu informacji od właściciela o kradzieży, rozpoczęli poszukiwanie osób, które dopuściły się tej kradzieży. W wyniku pracy operacyjnej, funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnym sprawcą jest 41 letni mężczyzna mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Sprawca ukradł blachę z dachu budynku i inne elementy metalowe należące do konstrukcji dachu. Łączne straty pokrzywdzonego wynoszą ponad 25 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyznom za kradzież i uszkodzenie mienia  grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Beata Sosulska-Baran