Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży. Wstępnie mężczyzna ma na koncie 4 takie przestępstwa. Dopuścił się ich w Jeleniej Górze i w Karpaczu w warunkach, tzw. ”recydywy”. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 7 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 39-letniego mężczyznę  podejrzanego o serię kradzieży.

Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin przestępstw tych dopuścił się od kwietnia do maja br. w Karpaczu i w Jeleniej Górze. Wykorzystał on chwilową nieuwagę pracowników w dwóch dyskontach spożywczych, a następnie ukradł karton kawy oraz 54 pary skarpetek. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie kradzież zabytkowej skrzyni biegów oraz ukradł 100 sztuk tui. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 7 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na koncie co najmniej 4 takie przestępstwa, których dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

39-latek został zatrzymany na podstawie  zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz mężczyzna za kradzieże odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska