Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do jednej z jeleniogórskich firm. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż spłoszył go alarm. Okazało się, że mężczyzna dodatkowo odpowie za złamanie zakazu sądowego, a także był poszukiwany, celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Wpadł dzięki kamerom. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz o kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.

Policjanci zostali powiadomieni przez właściciela jednej z jeleniogórskich firm o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do obiektu. Sprawcy nie udało się dostać do środka, gdyż spłoszył go alarm. Do tego zdarzenia doszło 25 października br. Pokrzywdzony do zgłoszenia dołączył również nagrania z monitoringu.

Funkcjonariusze na podstawie analizy nagrań wytypowali, a następnie zatrzymali 35-latka podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna kierował również pojazdem wbrew 7-letniemu zakazowi sądowemu, co również zarejestrowały kamery. Jeleniogórzanin był także poszukiwany, celem doprowadzenia go do Aresztu Śledczego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 10 miesięcy za inne przestępstwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Po czynnościach mężczyzna został przekazany do Aresztu Śledczego, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska