Ubezpieczenie AC – 4 zalety dodatkowej polisy

Ubezpieczenie AC jest coraz chętniej wybierane przez posiadaczy samochodów – i nie powinno to dziwić. Dodatkowa polisa pozwala na zabezpieczenie finansowe w razie konieczności naprawy samochodu czy jego kradzieży, ale nie tylko. Co warto wiedzieć o polisie AC?

Dodatkowe ubezpieczenie AC – pomoc finansowa w naprawie samochodu

Nieobowiązkowa polisa AC to ciekawe rozwiązanie, wybierane coraz częściej przez Polaków. Polisa taka pozwala na zabezpieczenie finansowe w przypadku zdarzeń związanych z własnym samochodem. Polisa pozwala na uzyskanie odszkodowania w razie konieczności odesłania samochodu do serwisu czy blacharza. Celem ubezpieczenia samochodu jest ochrona zarówno przed uszkodzeniami, ale też kradzieżą czy też całkowitą szkodą. Warto dodać, że ubezpieczenia AC są konstruowane bardzo precyzyjnie. Znaleźć w nich można m.in. zapisy o tym, czy podczas naprawy samochodu stosowane mają być wyłącznie oryginalne części, czy też możliwe jest dopuszczenie zamienników.

Szeroki zakres działania polisy

Cena autocasco wynika z szerokości zakresu jej działania oraz zagadnień, które może obejmować. Wysokość składki wynika również z czasu trwania ubezpieczenia – polisy krótkoterminowe (do roku) będą względnie droższe od tych oferowanych na kilka lat.

Ubezpieczenie AC – elastyczna oferta!

Niewątpliwą zaletą ubezpieczenia AC jest możliwość dopasowania oferty do własnych potrzeb. Oznacza to, że kupujący może wybrać większy nacisk na konkretne zagadnienia, takie jak kradzież samochodu czy akty wandalizmu. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela i wybrać rozwiązanie, które będzie w pełni funkcjonować. Decydując się na ubezpieczenie AC, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenia oferowane przez markę Beesafe. Ubezpieczyciel ten oferuje dedykowany kalkulator, który obliczy optymalną cenę ubezpieczenia. Dodatkowo atutem jest także możliwość zakupu polisy przez Internet – to spora oszczędność czasu i pieniędzy.

Ubezpieczenie AC również dla starszych samochodów

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że ubezpieczenie AC to opcja wyłącznie dla osób posiadających samochody nowe i drogie. Obecnie również właściciele aut kilkuletnich decydują się na tę polisę. Dzięki AC możliwe będzie uzyskanie pomocy finansowej w codziennych sytuacjach, np. po zarysowaniu samochodu na ogólnodostępnym parkingu czy pęknięciu szyby.