Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali środki odurzające. Zabezpieczyli narkotyki, z których można uzyskać blisko 700 porcji handlowych. Była to metamfetamina, ecstasy oraz marihuana. Dodatkowo jeden z nich odpowie za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Teraz obydwaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w miniony weekend zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. 36-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości  oraz dodatkowo za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu.
2 kwietnia br. około godziny 21.55 policjanci na ul. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Ford, gdyż  podejrzewali, że naruszył on sądowy zakaz. Kierowcą okazał się 36-letni jeleniogórzanin. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna naruszył 2-letni zakaz kierowania pojazdami. W trakcie kontroli zaczął się dziwnie zachowywać, coś próbował ukryć. Okazało się, że w bieliźnie i w saszetce posiadał narkotyki. Była to metamfetamina, ecstasy oraz marihuana. Łącznie z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać blisko 500 porcji handlowych.
36-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających i naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już objęty dozorem policyjnym.
Drugi z mężczyzn został zatrzymany 3 kwietnia br. około godziny 18.15 w Jeleniej Górze na ul. Kasprowicza. Mężczyzna poruszał się rowerem i na widok mundurowych próbował wyrzucić woreczek z zawartością metamfetaminy. Łącznie policjanci zabezpieczyli narkotyki, z których można uzyskać blisko 200 porcji handlowych. Mężczyzna za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy i sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.
podinsp. Edyta Bagrowska