Poznaj korzyści płynące z zastosowania promienników podczerwieni

Promienniki elektryczne to najbardziej rozpowszechniony rodzaj ogrzewania w domu. Są wygodne, niedrogie i łatwe w obsłudze. Spełniając potrzeby szerokiego grona użytkowników, promienniki podczerwieni mają wiele zalet Są bardzo wydajne, bezpieczniejsze i oferują dodatkowe korzyści, takie jak możliwość pokrycia znacznie większego obszaru i wykorzystania większej liczby rodzajów powierzchni. Poznaj korzyści płynące z zastosowania promienników podczerwieni.

Co sprawia, że promienniki ciepła są wyjątkowe?

Promienniki ciepła mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi Są one bardziej wydajne, bezpieczniejsze i oferują dodatkowe korzyści, takie jak możliwość pokrycia znacznie większej powierzchni i wykorzystania większej liczby rodzajów powierzchni.

Promienniki podczerwieni wykorzystują fale świetlne do wytwarzania ciepła. Istnieją dwa rodzaje promienników podczerwieni - konwekcyjne i promiennikowe. Konwekcyjne promienniki podczerwieni Grzejnik konwekcyjny wykorzystuje do wytwarzania ciepła element elektryczny, zwykle spiralę lub pręt grzejny. Podgrzewa on powietrze znajdujące się przed elementem, które staje się gorące i unosi się do góry, a następnie ochładza się i opada z powrotem w dół.

W promiennikach nie stosuje się żadnych elementów grzejnych. Zamiast tego składa się z paneli szklanych, których tylna powierzchnia została pokryta elektrycznie nagrzewającym się materiałem - zazwyczaj jest to tlenek metalu (zwykle dwutlenek cyrkonu lub dwutlenek ceru). Te nagrzane powierzchnie emitują fale świetlne w podczerwieni, które promieniują na zewnątrz panelu, ogrzewając wszystko, co znajdzie się na ich drodze, w tym ludzi i przedmioty.

Jak wybrać promiennik podczerwieni?

Wiele osób interesuje się promiennikami podczerwieni ze względu na korzyści, jakie oferują. Jedną z największych zalet jest znacznie bardziej równomierne rozprowadzanie ciepła niż w przypadku zwykłych grzejników. A ponieważ jest to rozwiązanie bezpieczniejsze, promienniki podczerwieni stanowią mniejsze zagrożenie dla otoczenia.

Jeśli w Twoim domu lub biurze znajdują się rośliny i zwierzęta, z pewnością ucieszy Cię fakt, że promienniki podczerwieni nie wytwarzają procesu spalania, tak jak tradycyjne kominki. Dzięki temu idealnie nadają się do stosowania w pobliżu zwierząt domowych, dzieci lub delikatnej elektroniki.

Jeśli chcesz ogrzać przestrzeń komercyjną najlepiej byłoby wybrać promiennik podczerwieni o dużej mocy (1500-3000 W). Jeśli planujesz korzystać z promiennika podczerwieni sporadycznie w ciągu dnia, wówczas mniejsza moc będzie w sam raz - wystarczy coś pomiędzy 500-1500 W, co nadal będzie dawać wystarczająco dużo ciepła, a jednocześnie nie będzie kosztować zbyt wiele pieniędzy. Następnie zastanów się, na jakiej powierzchni będzie stał wybrany przez Ciebie model promiennika podczerwieni i czy zwierzęta domowe będą miały z nim kontakt (jeśli tak, wybierz model z osłoną).