Funkcjonariusze ze Szklarskiej Poręby udali się na parking przy jednym ze sklepów w Szklarskiej Porębie gdzie dostrzegli mężczyznę siedzącego na miejscu kierowcy. Pojazd na pełnym słońcu oraz bez możliwości otwarcia, osoba wewnątrz nie reagowała na bodźce zewnętrzne, pukanie w szyby oraz wołanie. Wybicie szyby i szybka pomoc uratowała życie 68-latkowi.

15 czerwca br.  ok. godz. 13:15 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie asp. Robert Jaśkielewicz oraz post. Jakub Stasiuk zostali powiadomieni, że na jednym z przysklepowym parkinku w pojeździe zaparkowanym w pełnym słońcu znajduje się mężczyzna, który od pewnego czasu się nie rusza. Mundurowi widząc brak reakcji na jakiekolwiek bodźce oraz dostrzegając żółtą  opaskę z napisem „Diabetic” w związku z realnym zagrożeniem życia podjęli decyzje o wybiciu szyby tylnej, aby móc otworzyć pojazd w celu udzielenia niezbędnej pomocy medycznej. Mężczyzna oddychał, jednak nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Mężczyzna po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe i wyrównaniu poziomu cukru sukcesywnie dochodził do siebie . 68-letek twierdził, iż przebywał w aucie od godziny ok.12 i nie pamięta dalszych okoliczności w których się znalazł. Mężczyzna po konsultacji medycznej wrócił do miejsca zamieszkania.

Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.
Empatyczna i właściwa reakcja osoby zgłaszającej oraz szybkie działania mundurowych to postępowanie godne do naśladowania.

młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran