Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 22-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Desperat zamierzał skoczyć z mostu na kamieniste dno rzeki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów udało się nie dopuścić do targnięcia się mężczyzny na własne życie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

15 czerwca 2022 roku, około godziny 23.30  policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali na zgłoszenie, według którego mężczyzna zagroził popełnieniem samobójstwa skacząc z mostu.
Funkcjonariusze na moście zauważyli mężczyznę, stojącego za barierami ochronnymi. Nie zbaczając na nic funkcjonariuszka post. Monika Kunikowska dobiegła do mężczyzny i złapała go za kurtkę aby uniemożliwić mu skok z mostu.
22-larek próbował zdjąć kurtkę, wyswobodzić się i skoczyć. W tym samym momencie  st.post. Arkadiusz Motylski przeskoczył przez bariery zabezpieczające i w ostatniej chwili złapał mężczyznę. Mężczyzna próbował się wyswobodzić dążąc  w dalszym ciągu do skoku. Obywatelską postawą wykazało się dwóch przechodniów, którzy widząc zdarzenie pomogli wyciągnąć mężczyznę na bezpieczną część mostu.
Policjanci na medal zdążyli z pomocą na czas. Mężczyzna przyznał się, że zamierzał odebrać sobie życie. Twierdził, że ma problemy.  Okazało się, że 22-latek jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało  ponad 1  promil.
Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.
młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran