Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł pomieszczenie gospodarcze. Jego łupem padło mienie o wartości ponad 4000 zł. Przestępstwa tego dopuścił się 11 sierpnia br. na terenie powiatu karkonoskiego. Teraz za kradzież mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie  zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, jeleniogórzanin wykorzystał okazję i z otwartego pomieszczenia gospodarczego ukradł mienie o wartości ponad 4000 zł. Jego łupem padł motocykl oraz podkaszarka do żywopłotu. Do zdarzenia doszło 11 sierpnia br. na terenie powiatu karkonoskiego.
Policjanci najpierw odnaleźli porzucony motocykl na jednej z posesji na terenie powiatu karkonoskiego, a wkrótce po tym zostali powiadomieni o jego kradzieży. Prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie uzyskanych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tego czynu. Okazał się nim 38-letni jeleniogórzanin. Był już notowany za podobne przestępstwa.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za kradzież odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.
podinsp. Edyta Bagrowska