Policja Jelenia Góra: Okradł nowo poznanego znajomego, który zaprosił go do mieszkania
Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o kradzież i serię kradzieży z włamaniem. Jego łupem padł laptop, telefon komórkowy oraz karta bankomatowa, którą kilkanaście razy się posłużył płacąc za drobne zakupy. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego podejrzanego o kradzież oraz o serię kradzieży z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 23 lipca br. w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Pokrzywdzony zaprosił do siebie nowo poznanego mężczyznę, który wykorzystał jego chwilową nieuwagę i go okradł. Jego łupem padł laptop, telefon komórkowy oraz karta płatnicza. Okazało się, że mężczyzna skradzioną kartą posłużył się 12 razy płacąc nią za różne drobne zakupy. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1300 zł.
Kiedy zorientował się, że padł ofiarą kradzieży powiadomił o tym policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane od niego informacje na temat nowego znajomego oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu zatrzymali 39-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.
Teraz mężczyzna za kradzież i kradzieże z włamaniem odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
podinsp. Edyta Bagrowska
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze,
jelenia-gora.policja.gov.pl/
jelenia-gora.policja.gov.pl/dje/aktualnosci/bieza/77076,Okradl-nowo-poznanego-znajomego-ktory-zaprosil-go-do-mieszkania.html
Ostatnie Artykuły

Świąteczny wyjazd pod lupą policji - na drogach rusza mocna kontrola

39-latek zaatakował drzwi stacji paliw - policja namierzyła go po monitoringu

Skivegas Stanek Race Academy z siódmym triumfem i mocnym debiutem w Zampa Cup

Skręt na Wojska Polskiego skończył się potrąceniem 86-letniej pieszej

Radon w SP 5 nie zniknął od razu, ale szkoła już zaciska pętlę bezpieczeństwa

Z dyskontu wynosiła zabawki i AGD - recydywa skończyła się zatrzymaniem

Wielkanocny spokój może pęknąć w chwili - policja z Jeleniej Góry ostrzega

Dinozaury znów wygrały z nudą w jeleniogórskich filiach bibliotek

Miasto otwiera rozmowę o terenie między Czarnoleską a Borówkową

Blisko 2 promile i 1000 kontroli - policja wyłapała 9 kierowców
![[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – MKS Kluczbork 1:4 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Janicki trzy razy trafił w Jeleniej Górze](/images/mecz/thumbnails/karkonosze-jelenia-gora-mks-kluczbork-01042026-14.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – MKS Kluczbork 1:4 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Janicki trzy razy trafił w Jeleniej Górze

Mechanik z Jeleniej Góry wśród najlepszych w Polsce dzięki Europie w miejskim kadrze

Jeleniogórscy licealiści wrócili z Pogorii z bagażem morskich wspomnień

