Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. W związku z opadami deszczu i śniegu w regionie warunki są trudne. Kierowanie pojazdem wymaga większej czujności i koncentracji. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz stosujmy się do obowiązujących przepisów. W takich warunkach nie trudno o kolizję czy wypadek.

W związku z opadami deszczu i śniegu w regionie jeleniogórskim drogi są śliskie, miejscami oblodzone. Dlatego apelujemy do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.
Przypominamy o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, o właściwej technice i odpowiedzialnym zachowaniu, przez co zdecydowanie ograniczymy ilość niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Dlatego szczególnie w godzinach porannych i nocnych należy zachować ostrożność oraz dostosować prędkość do panujących warunków.
Należy przypomnieć, że piesi mają pierwszeństwo także przed wejściem na pasy. "Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście”.
Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Apelujemy o rozsądek na drodze. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają na niebezpieczeństwo siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.
podinspektor Edyta Bagrowska