W miniony weekend na Polanie Jakuszyckiej odbył się już 47 Bieg Piastów –Festiwal Narciarstwa Biegowego, w ramach którego policjanci i członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji startowali w 21 Policyjnym Biegu Piastów. Jeleniogórscy policjanci wraz z policjantami z Czech czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu oraz kierujących. Podczas imprezy nie doszło do żadnych zdarzeń drogowych ani kryminalnych. Tegoroczny Bieg Piastów minął spokojnie i bezpiecznie.

W Biegu Piastów, jak co roku wzięło udział kilka tysięcy uczestników, wśród których byli również policjanci z całego świata, zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu  Policji, w tym z Czech, Włoch  i Niemiec.
W sobotę, 4 marca br. policjanci oraz członkowie IPA wzięli udział w 21 Policyjnym Biegu Piastów na dystansie 50 km.  Najlepszym biegaczem okazał się Krzysztof Korpecki ze KPP Złotoryja, II miejsce na tym dystansie zajął Mariusz Krygier z powiatu gołdapskiego, a III Radosław Drążczyk z powiatu dzierżoniowskiego. Najlepszą biegaczką wśród kobiet na tym dystansie okazała się Maja Majer z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i upominki, które wręczył Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze- insp. Leszek Zagórski, zastępca Przewodniczącego Zarządu Związków Zawodowych Policjantów województwa dolnośląskiego – Paweł Kowalski oraz Przewodniczący IPA Region Jelenia Góra – Rafał Gula.  
Funkcjonariusze w tych dniach realizowali zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych było utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, zwłaszcza odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie ustawione były stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjechali własnymi środkami transportu kierowani byli na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.
Jak co roku, podczas Biegu Piastów jeleniogórskich policjantów wspomagali policjanci z Czech. Wspólne patrole i współpraca pomiędzy Policją Polską i Czeską dot. przede wszystkim wzajemnego przekazywania informacji dot. przestępczości. Wszystkie te działania mają na celu poprawę w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie przygranicznym.
W trakcie 47 Biegu Piastów nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem. Tegoroczny Bieg Piastów  minął spokojnie i bezpiecznie.
Następny Bieg Piastów już za rok, niektórzy z policjantów już rozpoczęli treningi.
podinsp. Edyta Bagrowska