Zabieg na rozstępy - Jakie zabiegi na rozstępy warto wybrać?

Zabiegi na rozstępy mogą ułatwić codziennie funkcjonowanie i przywrócić samoakceptację. Rozstępy stanowią duży kompleks dla wielu osób, przysparzają problemów z pokochaniem swojego ciała i w wielu przypadkach stanowią barierę nie do przejścia, ponieważ zwyczajnie dla niektórych są wstydliwe. W odpowiedzi na ten problem przychodzą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii, które skutecznie redukują rozstępy i pomagają odzyskać pewność siebie.

Mezoterapia na rozstępy

Najbardziej precyzyjne zabiegi na rozstępy to zabiegi mezoterapii mikroigłowej. Urządzenie na postać przypominającą wyglądem długopis, na którego końcu umieszczone są igiełki. Celem zabiegu jest wprowadzenie do skóry substancji odżywczych, a umożliwiają to dziesiątki tysięcy mikronakłuć. Warto również wspomnieć o zabiegu mezoterapii igłowej, podczas, którego substancje odżywcze za pomocą igły wprowadza się w głębsze warstwy skóry, co pobudza ją do przebudowy.

Zabieg laserowy na rozstępy

Laser to bardzo skuteczny sposób w walce z rozstępami. Zabiegi na rozstępy z użyciem lasera polegają na zastosowaniu mikrowiązki światła, która powoduje w naskórku i skórze właściwej kontrolowane mikrouszkodzenia. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do produkcji fibroblastów, fibroblasty natomiast są niezbędne do produkcji włókien kolagenu i elastyny, które stanowią główny budulec skóry. W efekcie uszkodzone włókna skóry zostają szybko zastąpione nowymi, zdrowymi.

Jaki zabieg na rozstępy wybrać?

Zabiegi na rozstępy to szeroka gama usług, dlatego też warto dobrać je indywidualnie. W Clinica Cosmetologica można umówić się na darmową konsultację przed zabiegiem, na której doświadczony kosmetolog doradzi jaki zabieg na rozstępy wybrać, aby był najskuteczniejszy dla danego klienta. Podczas konsultacji zostaną omówione wszystkie wskazania i przeciwwskazania tak, aby zabieg był najbardziej skuteczny i w pełni bezpieczny dla danej osoby.

Rozstępy to ogromny problem dla kobiet i mężczyzn, z różnych powodów. Zabiegi na rozstępy dają dobre i trwałe rezultaty, redukują lub całkowicie usuwają uszkodzenia skóry spowodowane rozstępami. Przywracają piękną skórę i pewność siebie” - mówi kosmetolog Karolina Formela z Clinica Cosmetologica

Gdzie można wykonać zabiegi na rozstępy?

Warto zdecydować się na zabiegi na rozstępy w Clinica Cosmetologica ponieważ:

  • są wykonywane przez doświadczonych kosmetologów,
  • są doskonale dobrane do potrzeb klienta,
  • są przeprowadzane w pełni bezpiecznie,
  • przed każdym zabiegiem przeprowadzana jest bezpłatna konsultacja w celu zapewnienia najwyższej jakości usługi.

Sprawdź https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/rozstepy/

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem - jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Warto jednak wiedzieć, że skóra przed zabiegiem powinna być czysta i odtłuszczona, więc lepiej odpuścić sobie balsamy i inne kosmetyki natłuszczające i nawilżające skórę w obszarze, na którym będzie wykonywany zabieg.

Jak wygląda zabieg?

Klient od początku do końca zabiegu jest pod opieką profesjonalnego kosmetologa. Przed zabiegiem zostają, omówione wszystkie wskazania i przeciwwskazania, a także udzielane są odpowiedzi na wszelkie nurtujące klienta pytania. Po przeprowadzeniu wywiadu, kosmetolog pomaga indywidualnie dobrać zabieg, po czym w zależności od wybranej metody wyjaśnia na czym polega usługa i jak będzie przeprowadzona. Po wykonaniu zabiegu klient otrzymuje wszelkie zalecenia, a w razie pytań może liczyć na odpowiedź i pomoc ze strony obsługi.

Co po zabiegu?

W zależności od tego jaka usługa zostanie wykonana zalecenia mogą się różnić. Jeżeli np. będzie to laserowy zabieg na rozstępy to trzeba wiedzieć, że skóra może się goić do kilku tygodni i przez ten czas nie należy się opalać, a przed ekspozycją na promienie słoneczne używać filtra SPF. O dokładnych zaleceniach, które muszą być zastosowane po konkretnym zabiegu informuje kosmetolog wykonujący zabieg.

Zabiegi na rozstępy są bezbolesne, dla niektórych może być jedynie lekko odczuwalny dyskomfort, ale jeżeli stanowi to problem, można poprosić o użycie kremu znieczulającego przed rozpoczęciem zabiegu.

Efekty po zabiegu

Efekty po zabiegach są trwałe, a skóra odbudowana i zdrowa. Rezultaty ich wykonania w połączeniu z codzienną pielęgnacją, dają doskonałe wyniki. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać w pełni oczekiwany efekt należy wykonać serię zabiegów. Rodzaj zabiegu i ilość jego powtórzeń w serii, ustalana jest na indywidualnej konsultacji z kosmetologiem.

Podsumowanie

Warto wybrać się na zabiegi na rozstępy, ponieważ dadzą one efekty, których nie da się w żaden sposób uzyskać samodzielnie pielęgnując skórę w domu. Natomiast jeżeli połączy się profesjonalne zabiegi na rozstępy u kosmetyczki z codzienną i systematyczną pielęgnacją to przyniosą doskonałe i długotrwałe efekty. Wykonanie serii dobrze dobranych zabiegów pozwoli zredukować, a często nawet zupełnie usunąć rozstępy.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607