Zarzut nielegalnego posiadania amunicji oraz posiadania narkotyków usłyszał 35-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna sam zgłosił się do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze i przyniósł kilkadziesiąt sztuk amunicji, a w trakcie czynności okazało się, że posiadał narkotyki, z których można uzyskać około 70 porcji handlowych. Policjanci ustalili, że amunicja należy do myśliwego, który posiadał legalnie broń myśliwską. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 35-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie amunicji oraz o posiadanie narkotyków.
Kilka dni temu do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosił się mężczyzna, który przyniósł kilkadziesiąt sztuk amunicji. Twierdził, że wyjął ją z  otwartego, bliżej nieokreślonego pojazdu, obok którego przechodził. Mężczyzna dziwnie się zachowywał i w trakcie czynności okazało się, że posiadał przy sobie narkotyki. Policjanci zabezpieczyli marihuanę i amfetaminę, z których można uzyskać około 70 porcji handlowych.
W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna amunicję wyjął z pojazdu należącego do myśliwego, który posiadał zezwolenie na broń myśliwską. 35-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.
Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.
podinspektor Edyta Bagrowska