Policja Jelenia Góra: Ostatnie dni wakacji
Tegoroczne wakacje dobiegają końca. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg jeleniogórscy policjanci prowadzą w regionie wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach zaplanowali powrót z wakacji.
Przed kierowcami ostatnie kilka dni wakacji. Jeleniogórscy policjanci ostrzegają, na drogach pojawi się więcej niż zwykle pojazdów. Zmęczeni podróżą, często nie znając dróg, przekraczając prędkość i łamiąc przepisy, niektórzy kierowcy mogą negatywnie wpływać na stan bezpieczeństwa. Policjanci szczególną uwagę zwrócą na kierowców prowadzących pojazdy na podwójnym gazie”, przekraczających prędkość oraz nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów i przewożenia dzieci w specjalnych fotelikach.
Przypominamy, by wybierając się w dłuższą podróż, za kierownicą siadać wypoczętym i trzeźwym. Wcześniej zaplanować trasę przejazdu. Dzieci, pasażerów, zwierzęta i bagaże przewozić w samochodzie w sposób zgodny z przepisami i gwarantujący bezpieczeństwo. Podczas podróży dbać o zachowanie bezpiecznej, zgodnej z przepisami prędkości jazdy oraz odległości od poprzedzających pojazdów. Zachować zasadę ograniczonego zaufania do innych zmotoryzowanych. Spokojnie reagować na nietypowe, nagłe sytuacje na drodze.
W razie wypadku pamiętajmy, by zadbać o bezpieczeństwo w jego miejscu, natychmiast rozpocząć akcję ratowniczą i powiadomić odpowiednie służby.
podinsp. Edyta Bagrowska
Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze,
jelenia-gora.policja.gov.pl/
jelenia-gora.policja.gov.pl/dje/aktualnosci/bieza/102334,Ostatnie-dni-wakacji.html
Ostatnie Artykuły

Świąteczny wyjazd pod lupą policji - na drogach rusza mocna kontrola

39-latek zaatakował drzwi stacji paliw - policja namierzyła go po monitoringu

Skivegas Stanek Race Academy z siódmym triumfem i mocnym debiutem w Zampa Cup

Skręt na Wojska Polskiego skończył się potrąceniem 86-letniej pieszej

Radon w SP 5 nie zniknął od razu, ale szkoła już zaciska pętlę bezpieczeństwa

Z dyskontu wynosiła zabawki i AGD - recydywa skończyła się zatrzymaniem

Wielkanocny spokój może pęknąć w chwili - policja z Jeleniej Góry ostrzega

Dinozaury znów wygrały z nudą w jeleniogórskich filiach bibliotek

Miasto otwiera rozmowę o terenie między Czarnoleską a Borówkową

Blisko 2 promile i 1000 kontroli - policja wyłapała 9 kierowców
![[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – MKS Kluczbork 1:4 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Janicki trzy razy trafił w Jeleniej Górze](/images/mecz/thumbnails/karkonosze-jelenia-gora-mks-kluczbork-01042026-14.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – MKS Kluczbork 1:4 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III) – Janicki trzy razy trafił w Jeleniej Górze

Mechanik z Jeleniej Góry wśród najlepszych w Polsce dzięki Europie w miejskim kadrze

Jeleniogórscy licealiści wrócili z Pogorii z bagażem morskich wspomnień

