Policjanci jeleniogórskiej drogówki wczoraj (19.09.23 r.) w regionie prowadzili działania prewencyjne „Motocyklista”, które ukierunkowane były w szczególności na zagrożenia w ruchu drogowym powodowanym przez te grupę uczestników ruchu. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę.

W okresie wiosenno – letnim wzrasta ilość zdarzeń drogowych powodowanych przez motocyklistów.  Do najczęściej popełnianych wykroczeń przez tę grupę uczestników ruchu drogowego należy brawurowa jazda,  nagminne przekraczanie dozwolonej prędkości, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Te zachowania stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg i  są to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.
W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali 79 kierujących pojazdami, w tym 20 motocyklistów, zatrzymali 33 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 8 motocyklistów, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych, 1 prawo jazdy oraz zatrzymali 2 osoby, które kierowały w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.

podinspektor Edyta Bagrowska