Akcja policji w Jeleniej Górze przeciwko nietrzeźwym kierowcom
Nasze drogi muszą być bezpieczne – trwa akcja eliminowania nietrzeźwych kierowców
  1. Policja koncentruje się na wyeliminowaniu z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków.
  2. Kontrole obejmują także sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  3. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą surowe kary, w tym utrata prawa jazdy czy nawet pojazdu.
  4. Bezpieczeństwo na drodze zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

W dniu dzisiejszym, funkcjonariusze z garnizonu jeleniogórskiego przeprowadzają szczegółowe kontrole na drogach miasta i okolic. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez eliminację z ruchu osób, które zdecydowały się kierować pojazdem będąc pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Podczas działań, oprócz testów na obecność alkoholu czy narkotyków, policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Sprawdzają, czy kierowcy korzystają z pasów, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a także czy kierujący nie używają telefonów komórkowych podczas jazdy. Wszelkie wykroczenia są surowo karane, szczególnie te, które mogą bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie tylko stanowi zagrożenie dla samego kierowcy, ale również dla innych użytkowników dróg. Jak mówi podinspektor Edyta Bagrowska: „Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych”.

Konsekwencje prawne dla osób złapanych na prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości są bardzo poważne. Można stracić prawo jazdy, a w przypadku wyjątkowo wysokiego poziomu alkoholu, kierowca może nawet stracić samochód. Działania te mają na celu przypomnienie o powadze odpowiedzialności, jaką ponosimy wsiadając za kierownicę.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przestrzegania przepisów i podejmowania odpowiedzialnych decyzji, które przyczyniają się do zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa na drogach.


Według informacji z: Policja Jelenia Góra