Zatrzymania i przestępstwa w Jeleniej Górze: podsumowanie weekendu
Miniony weekend okazał się pracowity dla funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali wiele osób łamiących prawo. Wśród zatrzymanych znaleźli się zarówno poszukiwani przez sąd, jak i osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu i narkotyków.
  1. Zatrzymano 10 osób poszukiwanych przez sąd
  2. 6 osób posiadało narkotyki
  3. 4 osoby złamały sądowe zakazy
  4. 2 rowerzystów prowadziło pod wpływem alkoholu

Policjanci w miniony weekend zatrzymali aż 10 osób poszukiwanych przez sąd. Wśród nich znalazł się 32-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który nie dość, że prowadził pojazd wbrew zakazowi sądowemu, to jeszcze był poszukiwany na polecenie Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy.

Funkcjonariusze zatrzymali także 6 osób w wieku od 21 do 37 lat, które posiadały narkotyki. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Wśród zatrzymanych znalazła się także osoba podejrzewana o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, która dodatkowo posiadała marihuanę.

W trakcie weekendowych patroli, policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z nich miał około 0,6 promila alkoholu w organizmie i zostali ukarani mandatami po 2500 złotych. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 3 lat. Kierującym wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Podinspektor Edyta Bagrowska przypomina: "Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych."

Ostrzeżenia te mają szczególne znaczenie w świetle ostatnich wydarzeń, gdzie nieodpowiedzialni kierowcy stworzyli realne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów, aby uniknąć tragicznych konsekwencji.


Wg inf z: KMP w Jeleniej Górze