Noc Świętojańska w Centrum Kultury RELAX: Tańce, śpiewy i koncerty 22 czerwca
Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX zaprasza na wyjątkową Noc Świętojańską! Przygotujcie się na dzień pełen radości, tańców i magicznych atrakcji, które odbędą się 22 czerwca 2024 roku pod Chojnikiem. To wydarzenie, które połączy polską i czeską tradycję, dostarczy niezapomnianych wrażeń zarówno małym, jak i dużym uczestnikom.
  1. Start o godzinie 12:00 z jarmarkiem rękodzieła i strefą gastronomiczną
  2. Warsztaty i pokazy rzemiosła od 13:00 do 19:00
  3. Ognisko i szukanie kwiatu paproci od 19:00
  4. Koncerty od 15:30 do późnych godzin nocnych

Od południa aż do północy, Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX zaprasza na święto pełne radości, miłości i witalności. Noc Świętojańska pod Chojnikiem obfituje w atrakcje dla każdego, bez względu na wiek. Już od godziny 12:00 na odwiedzających czekać będą jarmarkowe stoiska z rękodziełem oraz różnorodne pyszności, a także strefa dmuchańców dla dzieci.

Od 13:00 do 19:00 zaplanowano polsko-czeskie warsztaty świętojańskie, które dostarczą wielu emocji zarówno małym, jak i dużym uczestnikom. Będzie to również doskonała okazja, by zobaczyć pokazy tradycyjnego rzemiosła, które przybliżą kulturę i historię regionu.

Wieczorem, od godziny 19:00 rozpocznie się świętojańskie ognisko pod gwiazdami. Zachęcamy, by przynieść ze sobą coś smacznego do upieczenia. Dodatkowo, nie zabraknie tradycyjnego szukania kwiatu paproci – zabawy, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Muzyczne doznania zapewnią liczne koncerty. O godzinie 15:30 odbędzie się pokaz zespołów ludowych pod batutą Moniki Frąckiewicz-Motyki, wystąpią „Sybiracy i Kresowianie” oraz „Fidle”. Następnie scenę zdominują: FolkLove (godz. 17:00), Unplagged/etno-folk CZ (godz. 18:00), DZIKIE JABŁKA (godz. 19:30) oraz DAGADANA (godz. 21:30). Wieczór zakończy się tanecznym występem Atma Mai z programem „TANIEC 5 RYTMÓW” o godzinie 22:30.

Wydarzenie jest częścią projektu „Wy i my, my i wy”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Czechy-Polska 2021-2027. Działanie dofinansowane jest z Budżetu Miasta Jelenia Góra.


Według informacji z: Jeleniogórskie Centrum Kultury RELAX