Para plus size. Jaki materac dla osób o wadze powyżej 100 kg?

Szukasz odpowiedniego materaca dla pary plus size - osób o wadze przekraczającej 100 kilogramów? Bez wątpienia wybór właściwego modelu ma tu znaczenie, ponieważ źle dobrany materac może przekładać się na problemy zdrowotne i ograniczać wygodę snu. W tym artykule zastanowimy się nad tym, czym kierować się przy wyborze materaca dla dwóch osób powyżej 100 kilogramów. Zapraszamy do lektury.

Czy waga użytkownika ma wpływ na wybór materaca?

Oczywiście, że tak. Potrzeby użytkowników są bardzo różne i wiele zależy od ich wagi. To jedno z kluczowych kryteriów branych pod uwagę w procesie zakupu materaca. Waga determinuje nie tylko twardość modelu, ale również jego grubość oraz sposób wykonania. Nie bagatelizuj tego aspektu, ponieważ nieodpowiednio dobrany materac może skutkować wyraźnym pogorszeniem jakości snu, a także dolegliwościami bólowymi i poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jaka twardość materaca dla pary plus size?

Jednym z kluczowych parametrów materaca jest jego twardość. Standardowo określa się ją według oznaczeń: H1, H2, H3, H4 i H5, gdzie im niższa numeracja, tym niższa waga użytkownika. Dla osób, które ważą powyżej 100 kilogramów, należy wybrać modele z oznaczeniami H4 lub H5. Projektowane są one z myślą o użytkownikach o wyższej masie ciała. Twardość H4 lub H5 gwarantuje optymalne podparcie dla kręgosłupa osób o masie ciała przekraczającej 100 kilogramów. Wpływa to korzystnie na jakość snu oraz jego bezpieczeństwo.

Grubość materaca dla pary plus size

Wiemy już, jaka twardość będzie optymalna. Teraz zastanówmy się nad doborem grubości materaca. Przy osobach powyżej 100 kilogramów rekomenduje się wybór grubszych modeli. Najlepiej sprawdzają się tu materace 25 lub 20 centymetrów. Zbyt cienkie materace mogą nie zapewnić dostatecznego podparcia i będą złym zakupem.

Materiał wykonania materaca

W procesie zakupowym należy wziąć pod uwagę również materiał wykonania materaca. Determinuje on wygodę jego eksploatacji oraz sposób pielęgnacji. Dobrym wyborem dla pary plus size mogą być materace sprężynowe kieszeniowe z systemem Multipocket. Są one wygodne, wytrzymałe i gwarantują właściwe podparcie dla kręgosłupa. System cyrkulacji powietrza pomiędzy sprężynami sprawia, że materac spełnia najwyższe standardy higieniczności i redukuje potliwość. Alternatywę dla nich stanowią materace z pianki wysokoelastycznej. Te ostatnie minimalizują zjawisko pocenia się, ponieważ w trakcie snu nie podnoszą temperatury ciała użytkownika. Jednocześnie zapewniają mu dobre podparcie.

Czym charakteryzują się materace dla osób powyżej 100 kilogramów?

Materace dla tej grupy użytkowników charakteryzują się dodatkowymi wzmocnieniami. W ten sposób wzrasta ich odporność na intensywną eksploatację oraz spowalnia się ich zużycie. To bardzo ważne, ponieważ materac starcza wówczas na dłużej, co pozwala na wygenerowanie cennych oszczędności. Wysokiej jakości materace sprężynowe dla par powyżej 100 kilogramów znajdziesz w ofercie sklepu Sembella, dostępnej tutaj: https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-sprezynowe. Zachęcamy do zapoznania się z ich parametrami oraz do doboru modelu skrojonego na miarę Waszych potrzeb.