Policjanci z Jeleniej Góry uratowali życie mężczyzny z poważnym urazem ręki
Niezwykła interwencja jeleniogórskich policjantów drogówki uratowała życie mężczyzny z poważnym urazem ręki. Szybka reakcja i profesjonalizm funkcjonariuszy pozwoliły na błyskawiczne dotarcie do szpitala w godzinach popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Jelenia Góra ulica Konstytucji 3 Maja świadkiem szybkiej akcji ratunkowej

21 maja 2025 roku, tuż przed godziną 16:00, na jednej z głównych arterii Jeleniej Góry doszło do dramatycznej sytuacji. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pełniąc rutynową służbę z ręcznym miernikiem prędkości, zostali nagle zaalarmowani przez kierowcę Audi, który doznał poważnego urazu ręki. W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia mężczyzna stracił trzy palce i potrzebował natychmiastowej pomocy medycznej.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli działania – poinformowali oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji i rozpoczęli pilotaż pojazdu poszkodowanego przez zatłoczone ulice miasta. Dzięki włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych udało się przeprowadzić szybki i bezpieczny przejazd mimo wzmożonego ruchu w popołudniowym szczycie.

Profesjonalizm jeleniogórskiej drogówki ratuje zdrowie mieszkańca

Dzięki sprawnej koordynacji działań mundurowych, poszkodowany trafił na czas do najbliższego szpitala, gdzie lekarze mogli natychmiast podjąć leczenie. Ta błyskawiczna reakcja mogła mieć decydujące znaczenie dla zachowania funkcji ręki i dalszej rehabilitacji pacjenta.

Ta sytuacja przypomina o roli policjantów nie tylko jako strażników porządku i bezpieczeństwa na drogach, ale także jako pierwszych ratowników w nagłych przypadkach medycznych. Ich obecność i gotowość do działania są nieocenione w momentach, gdy liczy się każda sekunda.

Apel policji do kierowców o ustępowanie miejsca pojazdom uprzywilejowanym

Podinspektor Edyta Bagrowska zwraca uwagę na konieczność umożliwiania swobodnego przejazdu pojazdom ratunkowym:

„Pamiętajmy, że za każdym takim sygnałem może kryć się dramatyczna walka o zdrowie lub życie.”

Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego powinni być świadomi, jak ważne jest szybkie reagowanie na sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdów uprzywilejowanych. To często właśnie dzięki temu możliwe jest uratowanie ludzkiego życia.


Źródło: KMP w Jeleniej Górze