Dzielnicowi z Jeleniej Góry uczą najmłodszych jak bezpiecznie spędzić wakacje

Wakacje tuż za rogiem, a jeleniogórscy policjanci już przypominają najmłodszym, jak bezpiecznie spędzić letni czas. Spotkania w szkołach to nie tylko lekcje, ale prawdziwe rozmowy pełne praktycznych wskazówek i życiowych przykładów, które mogą uratować zdrowie i życie.
- Jelenia Góra i spotkania z policją dla najmłodszych uczniów
- Bezpieczeństwo nad wodą i w górach – praktyczne rady od jeleniogórskich policjantów
Jelenia Góra i spotkania z policją dla najmłodszych uczniów
25 czerwca 2025 roku dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze odwiedzili uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 11. Celem wizyty było przygotowanie dzieci do bezpiecznego korzystania z wakacyjnych atrakcji. Policjanci w przystępny sposób przekazywali wiedzę o zasadach bezpieczeństwa, które warto stosować podczas letniego wypoczynku.
Największy nacisk położono na zasady ruchu drogowego – dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo przechodzić przez ulicę oraz dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne, zwłaszcza po zmroku. Poruszono także temat bezpiecznej jazdy na rowerze i hulajnodze, co jest szczególnie istotne w okresie wakacyjnym, gdy młodzi mieszkańcy Jeleniej Góry spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu.
Bezpieczeństwo nad wodą i w górach – praktyczne rady od jeleniogórskich policjantów
Spotkanie nie ograniczyło się jedynie do kwestii drogowych. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachować się podczas wypraw w góry i leśne ścieżki – podkreślając znaczenie orientacji w terenie oraz ostrożności wobec dzikich zwierząt. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo nad wodą – przestrzegano przed kąpielami bez opieki dorosłych oraz skokami do nieznanych akwenów.
Mundurowi wyjaśnili, że obecność ratownika to gwarancja szybkiej pomocy i bezpieczeństwa podczas zabawy w wodzie. Dzięki takim spotkaniom dzieci zyskują świadomość zagrożeń i uczą się odpowiedzialnego podejścia do letnich przygód.
Atmosfera spotkania była pełna pozytywnej energii – uczniowie chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami, co sprawiło, że rozmowa była żywa i angażująca. Na zakończenie policjanci podziękowali dzieciom za aktywny udział oraz przypomnieli:
„Zawsze można i warto zwrócić się do funkcjonariuszy o pomoc – niezależnie od wieku.”
podinspektor Edyta Bagrowska.
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Ostatnie Artykuły

Outsiderzy" w Książnicy Karkonoskiej - książka, która zagląda do mózgu

W Jeleniej Górze 24-latek wpadł z narkotykami - policja liczyła 160 porcji

Kamieńczyk bez zejścia do gardzieli. Ruszają prace przy zabezpieczeniach

Karkonosze kuszą słońcem. Prognoza zostawia furtkę dla burz

Ogień, szkło i muzyka pod Chojnikiem - Jelenia Góra szykuje świętojańską noc

Wystawy, kino i balet. Czerwcowy kalendarz w Jeleniej Górze jest pełen ruchu

Sobieszów rozbłyśnie ogniem i szkłem - Noc Świętojańska pod Chojnikiem 2026

Ogień, szkło i muzyka pod Chojnikiem - Sobieszów szykuje letnią noc pełną klimatu

Dwa Orliki w Jeleniej Górze czeka duży remont i nowe zaplecze

Komisarz Lew i policjanci pokazali dzieciom, jak uniknąć wakacyjnych wpadek

Trzech kierowców wpadło jednego dnia - dwóch miało sądowy zakaz, jeden pił

W Jeleniej Górze metalowy pręt nie pomógł - włamywacze wpadli po nocy w jubilerze

Haftowane motyle w Książnicy Karkonoskiej - wystawa, obok której trudno przejść obojętnie

W Jeleniej Górze szykuje się festyn pełen dmuchańców i muzyki
Przydatne dane teleadresowe
- Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze - kontakt, filie, godziny i karta biblioteczna
- Parafia św. Wojciecha w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Miasta Jelenia Góra - kontakt, siedziby i dostępność
- Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze - bilety, godziny, wystawy i dojazd
- Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze - kontakt, JRG, odbiory i edukacja przeciwpożarowa
- Ośrodek Kuratorski Nr 1 w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, zasady przyjęć
