Groźne dachowanie na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze - policja apeluje o ostrożność

2 min czytania
Groźne dachowanie na ul. Jana Pawła II w Jeleniej Górze - policja apeluje o ostrożność

24 września około godz. 10.00 na jednej z głównych arterii Jeleniej Góry doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierująca Toyotą straciła panowanie nad autem, pojazd dachował — służby apelują o ostrożność wraz z nadejściem jesieni.

  • Jelenia Góra bądź czujna i jedź ostrożnie
  • Sprawdź pojazd i zastosuj jesienne zasady
  • Piesi i rowerzyści zadbajcie o widoczność

Jelenia Góra bądź czujna i jedź ostrożnie

W rejonie ulicy Jana Pawła II 24 września około godz. 10.00 70‑letnia kierująca samochodem osobowym marki Toyota straciła panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w barierkę ochronną, po odbiciu najechało na krawężnik i przewróciło się na dach. Na miejscu pracowały Policja, Państwowa Straż Pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobiecie udzielono pomocy — doznała ogólnych potłuczeń; służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia, kierowały ruchem i usuwały skutki kolizji.

Sprawdź pojazd i zastosuj jesienne zasady

Początek jesieni to okres, gdy mokra nawierzchnia, opadłe liście i mgła znacząco wydłużają drogę hamowania. Policja przypomina o zmniejszeniu prędkości i zwiększeniu odstępu od poprzedzającego pojazdu. Ważne są sprawne wycieraczki, oświetlenie oraz kontrola ciśnienia w oponach — to proste czynności, które często decydują o uniknięciu groźnych sytuacji.

Piesi i rowerzyści zadbajcie o widoczność

Policja apeluje także do pieszych i rowerzystów. Po zmroku i przy złej pogodzie obowiązkowe są elementy odblaskowe, zwłaszcza poza terenem zabudowanym. Rowerzyści muszą mieć sprawne oświetlenie — białe z przodu i czerwone z tyłu — oraz jasno sygnalizować manewry. Na śliskich nawierzchniach pokrytych liśćmi ryzyko utraty równowagi rośnie, dlatego warto zachować większą ostrożność i ograniczyć ryzykowne manewry.

Bądźmy uprzejmi i cierpliwi na drodze — policjanci przypominają, że bezpieczeństwo zależy od rozsądku każdego uczestnika ruchu.

na podstawie: KMP w Jeleniej Górze.

Autor: krystian