[PIŁKA NOŻNA] Sparta Katowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 w 27. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupie III
![[PIŁKA NOŻNA] Sparta Katowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 w 27. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupie III](/images/mecz/sparta-katowice-karkonosze-jelenia-gora-18042026-31-2.webp)
W sobotę na Stadionie Rapid w Katowicach Karkonosze Jelenia Góra przegrały ze Spartą Katowice 1:3. Do przerwy było 0:1, a choć po zmianie stron pojawił się moment nadziei, to gospodarze szybciej i skuteczniej zamknęli ten mecz.
Sobolewski dał Sparcie sygnał już w pierwszej połowie
Spotkanie zaczęło się od lepszego wejścia Sparty, która już w 15. minucie wyszła na prowadzenie po trafieniu P. Sobolewskiego. Dla Karkonoszy, grających tego dnia na wyjeździe, był to wyraźny sygnał, że w Katowicach trzeba będzie odrabiać straty.
Przez resztę pierwszej połowy jeleniogórzanie nie pozwolili rywalowi całkiem odjechać, ale do szatni schodzili z jednobramkowym deficytem. Wynik 0:1 pozostawiał jeszcze sporo otwartą drogę do walki o punkty, jednak gospodarze mieli po swojej stronie korzystniejszy start.
Po przerwie padły ciosy, które przechyliły szalę
Po zmianie stron Sparta dołożyła drugie trafienie. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się M. Michalski i zrobiło się 2:0. Karkonosze odpowiedziały jednak szybko, bo już sześć minut później kontaktowego gola zdobył K. Bajerski. Na moment wróciła więc nadzieja, że z tego wyjazdu da się jeszcze wyciągnąć coś więcej.
Tyle że odpowiedź Sparty była znów bardzo konkretna. W 77. minucie M. Zambrano trafił na 3:1 i tym samym praktycznie rozstrzygnął sprawę. Od tego momentu gospodarze mieli mecz pod kontrolą, a Karkonosze nie zdołały już odwrócić losów spotkania.
Z perspektywy Jeleniej Góry pozostaje niedosyt, bo po bramce Bajerskiego zrobiło się naprawdę ciekawie. Ostatecznie jednak to Sparta była drużyną skuteczniejszą w kluczowych fragmentach i to ona dopisała sobie trzy punkty w 27. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupie III.
| Sparta Katowice | Statystyka | Karkonosze Jelenia Góra |
|---|---|---|
| 3 | Gole | 1 |
Ostatnie Artykuły

Uczeń z Jeleniej Góry walczy o drugi tytuł i przepustkę na światową olimpiadę
![[PIŁKA NOŻNA] Sparta Katowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 w 27. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupie III](/images/mecz/sparta-katowice-karkonosze-jelenia-gora-18042026-31-2.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Sparta Katowice – Karkonosze Jelenia Góra 3:1 w 27. kolejce Betclic 3. Ligi – Grupie III

38 osób dołączyło do bazy, a w Jeleniej Górze chodziło o życie i szansę

Po serii kradzieży i gróźb 36-latek z Jeleniej Góry trafił do aresztu

Audi na zakazach zatrzymane w Karpaczu - wyrok zapadł błyskawicznie

Kaskadowy pomiar prędkości - niemal 70 kierowców wpadło w Jeleniej Górze

Jedno wymuszenie na Wolności - motocyklistka wylądowała w szpitalu

Na lekcji w Jeleniej Górze policjantki odsłoniły kulisy rekrutacji

Jeleniogórska drogówka ruszyła w teren - prędkość znów pod lupą

Karta Mieszkańca Karpacza trafi pod lupę podczas otwartego spotkania

Karta Mieszkańca Karpacza szuka partnerów wśród firm i zaprasza na spotkanie

Na targach w Jeleniej Górze Policja pokazała, co naprawdę oferuje

Pomagała w domu, a potem zniknęła saszetka z dokumentami i gotówką

