Sierpień pełen wydarzeń w Karpaczu. Sport, góry i kino pod chmurką

FOT. Urząd Miejski w Karpaczu
W Parku przy Lipie Sądowej, na górskich szlakach i w miejskich salach zaplanowano wydarzenia dla aktywnych, rodzin oraz miłośników kultury. Sierpniowy kalendarz w Karpaczu obejmuje między innymi Tour de Pologne, jarmark rzemiosła, spotkania przyrodnicze i wieczorne spacery z lampami naftowymi. Niektóre punkty programu wymagają wcześniejszych zapisów, dlatego przed wyjściem warto sprawdzić szczegóły.
- Początek sierpnia połączy górskie wycieczki z wielkim kolarstwem
- Muzeum, przyroda i spotkania z przewodnikami
- Druga połowa miesiąca przyniesie nietoperze i nocne spacery
Początek sierpnia połączy górskie wycieczki z wielkim kolarstwem
Pierwsze wydarzenia zaplanowano na 3 sierpnia. Rano w Parku przy Lipie Sądowej odbędzie się 6. Piknik Karkonoskich Supermocy i Rajd Skarzata. Program przewidziano od godz. 9.00 do 12.00. Tego samego dnia, między godz. 10.00 a 14.00, zaplanowano również bezpłatną wycieczkę po Karkonoszach z przewodnikiem w ramach cyklu „Śladami Ducha Gór”.
Dzień później w Centrum Integracji, Edukacji i Kultury przy ul. Konstytucji 3 Maja 24 odbędzie się prelekcja GOPR dotycząca bezpieczeństwa podczas wakacji w górach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00.
Na 6 sierpnia zaplanowano wydarzenie sportowe o dużej skali. Karpacz będzie metą 4. etapu 83. Tour de Pologne prowadzącego z Żagania. Zakończenie wyścigu na Orlinku przy ul. Olimpijskiej przewidziano między godz. 16.00 a 17.00. W tym czasie w rejonie mety trzeba liczyć się ze zwiększonym ruchem uczestników oraz kibiców.
8 sierpnia program będzie podzielony między sport i tradycję:
- Piknik Sportowy „Iskra Olimpijska” w Muzeum Sportu i Turystyki przy ul. M. Kopernika 2, w godz. 10.00–17.00,
- Jarmark Rzemiosła i Tradycji Wawrzyńca spod Karkonoszy w Parku przy Lipie Sądowej, w godz. 12.00–17.00,
- Festiwal „Wawrzyniecz spod Karkonoszy” w Parku przy ul. A. Mickiewicza, w godz. 18.00–23.00.
Muzeum, przyroda i spotkania z przewodnikami
W kolejnych dniach organizatorzy zaplanowali zajęcia dla osób zainteresowanych historią, przyrodą i karkonoskimi opowieściami. 9 sierpnia w Muzeum Sportu i Turystyki odbędzie się warsztat „Pocztówka z Karpacza”. Zajęcia potrwają od godz. 11.00 do 13.00.
10 sierpnia ponownie zaplanowano bezpłatną wycieczkę „Śladami Ducha Gór”, tym razem w godz. 10.00–14.00. O godz. 11.00 w Centrum Integracji, Edukacji i Kultury odbędą się natomiast warsztaty kreatywne „Zwierzęta Karkonoszy” prowadzone przez Beatę Matkunowicz.
Wieczorem 11 sierpnia uczestnicy przejdą się z przewodnikiem i lampami naftowymi. Zbiórkę wyznaczono w Parku przy ul. Mickiewicza, a spacer rozpocznie się o godz. 20.30.
12 sierpnia odbędzie się wyprawa na Kowarskie Grzbiety w ramach cyklu „Wakacje z przyrodą i kulturą w KPN”. Tematem spotkania będą sekrety karkonoskiej fauny. Start zaplanowano przy OW Krucze Skały przy ul. Wilczej 1, o godz. 9.00. Wydarzenie potrwa do godz. 14.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem 607 177 637.
13 sierpnia uczestnicy będą mogli wybrać między trzema propozycjami:
- o godz. 16.00 w Centrum Integracji, Edukacji i Kultury odbędzie się spotkanie „Geologiczna historia Karkonoszy” z Aleksandrą Trykiel z Karkonoskiego Parku Narodowego,
- o godz. 17.30 w tym samym miejscu zaplanowano spotkanie z autorką Agnieszką Dobłowiecką i promocję książki „Zimne Szafas”,
- o godz. 21.00 w Parku przy Lipie Sądowej rozpocznie się Letnie Kino Plenerowe z filmem „Wielki Marty”.
14 sierpnia wieczorny program przeniesie się do Parku przy Lipie Sądowej. Dyskoteka pod chmurką z DJ-em Mateuszem Krzyżickim potrwa od godz. 18.00 do 22.00.
Druga połowa miesiąca przyniesie nietoperze i nocne spacery
17 sierpnia odbędzie się kolejna bezpłatna wycieczka z przewodnikiem po Karkonoszach w ramach cyklu „Śladami Ducha Gór”. Wędrówka potrwa od godz. 10.00 do 14.00.
18 sierpnia o godz. 15.00 w Centrum Integracji, Edukacji i Kultury zaplanowano prelekcję „Nietoperze – żywe do góry nogami”. Spotkanie poprowadzi Ania Fluder z Karkonoskiego Parku Narodowego. Tego samego dnia wieczorem uczestnicy ponownie wyruszą na spacer z lampami naftowymi. Start w Parku przy ul. Mickiewicza wyznaczono na godz. 20.00.
Na wydarzenia oznaczone na plakacie gwiazdką obowiązują zapisy. Można ich dokonać osobiście w Informacji Turystycznej przy ul. Konstytucji 3 Maja 25 albo telefonicznie pod numerem 75 76 18 605. Dotyczy to przede wszystkim wycieczek, spacerów i części spotkań, dlatego rezerwację najlepiej załatwić przed przyjazdem lub udziałem w wybranym punkcie programu.
na podstawie: Urząd Miejski w Karpaczu.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miejski w Karpaczu). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Burza nie daje czasu na improwizację. Zasady dla mieszkańców Karpacza

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Policjant po służbie zatrzymał podejrzanego o kradzież łańcuszka 91-latki

Weekend w Karkonoszach może skończyć się akcją ratunkową. Policja ostrzega

Ponad 1000 porcji narkotyków i kradziony motocykl - zatrzymanie w Jeleniej Górze

Burze nad Jelenią Górą. Policja wskazuje miejsca, których trzeba unikać

Chirurg, poeta i podróżnik opowiada o swoich tomikach

Nożyce do metalu i przedmiot przypominający petardę przy myjni. 44-latek zatrzymany

Karkonoskie legendy wracają do Jeleniej Góry - spotkanie z Aleksandrą Seligą

Radiowóz i lekcja bezpieczeństwa - policjanci spotkali dzieci

Blisko 1,5 kg narkotyków i nielegalna broń w mieszkaniu 51-latka

Miał chronić oszczędności, stracił blisko 230 tys. zł. W tle fałszywy policjant

Stypendium szkolne w Karpaczu obejmie także sprzęt i wycieczki
![[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Barycz Sułów 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III). Gospodarze rozstrzygnęli mecz przed przerwą](/images/mecz/thumbnails/karkonosze-jelenia-gora-barycz-sulow-19082026-30.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Karkonosze Jelenia Góra – Barycz Sułów 3:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III). Gospodarze rozstrzygnęli mecz przed przerwą
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Kuratorski Nr 4 w Jeleniej Górze - kontakt, godziny i zasady działania
- Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze - kontakt, godziny i zgłaszanie spraw
- II Komisariat Policji w Jeleniej Górze - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze - galeria sztuki współczesnej, kontakt, godziny, dostępność
- Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze - kontakt, rejestracja, wsparcie dla pracodawców
- Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze - kontakt, JRG, odbiory i edukacja przeciwpożarowa
