Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jego łupem padło 6000 zł, które to ukradł znajomemu podczas imprezy w jednym z jeleniogórskich hoteli. W ręce policjantów wpadł następnego dnia po przestępstwie. Funkcjonariusze odzyskali około 4000 złotych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 47-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież.

5 czerwca br. policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z jeleniogórskich hoteli. Pokrzywdzony zgłosił, że najprawdopodobniej jego 47-letni znajomy ukradł mu 6000 złotych. Do kradzieży doszło w trakcie wspólnej imprezy, podczas której 47-latek wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i z kieszeni ukradł mu gotówkę.

6 czerwca br. policjanci na ul. Bankowej w Jeleniej Górze  zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi podejrzewanego o kradzież. Policjanci go zatrzymali.  Okazał się nim, wskazany przez pokrzywdzonego 47-letni jeleniogórzanin. Posiadał on przy sobie około 4 tysiące złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Teraz za kradzież odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska