Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież i kradzież z włamaniem do samochodu. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz katalizator. Do przestępstwa doszło w marcu br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Teraz jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali  dwóch jeleniogórzan w wieku 26 i 32 lata, którzy podejrzani są  o kradzież i  kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 26 marca br. w jednej z miejscowości gminy Jeżów Sudecki. Podejrzani wykorzystali chwilową nieobecność właściciela, który wybrał się na spacer, włamali się do jego samochodu  i ukradli telefon komórkowy, a następnie wycięli katalizator. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na 1500 zł.

Policjanci na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali dwóch jeleniogórzan jako podejrzewanych o popełnienie tych przestępstw.

Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

podinspektor  Edyta Bagrowska