Ceramika turystyczna - talerze, kubki i logo jako mapa podróży na Bankowej

Biblioteka na parterze przy ul. Bankowa 27 w Jeleniej Górze prezentuje kolekcję Janusza Turakiewicza zatytułowaną “Ceramika turystyczna” - zbiór talerzy, filiżanek i kubków opatrzonych logotypami firm i imprez turystycznych. Wystawa wpisuje się w cykl “Jeleniogórskie zbieractwa - dziwactwa” i zaprasza do oglądania małych, ceramicznych historii z wyjazdów i wydarzeń 🙂🫖.
- Ceramika turystyczna pokazuje, jak pamiątka może opowiedzieć o podróży i miejscu
- Na parterze przy ul. Bankowa 27 można zobaczyć wystawę do końca zimy i zgłosić własną kolekcję
Ceramika turystyczna pokazuje, jak pamiątka może opowiedzieć o podróży i miejscu
Kolekcja składa się z elementów zastawy stołowej z firmowymi znakami oraz pamiątek związanych z imprezami i wydarzeniami turystycznymi. Każdy talerz czy kubek to niewielki znak czasu - od logo hotelu po grafikę lokalnego festynu - który razem tworzy eklektyczną mapę podróży. Janusz Turakiewicz zebrał przedmioty, które na pierwszy rzut oka wydają się drobiazgami, a w całości ujawniają ciekawy kolaż trunków kultury masowej i lokalnych inicjatyw 🏞️☕.
Na parterze przy ul. Bankowa 27 można zobaczyć wystawę do końca zimy i zgłosić własną kolekcję
Wystawa jest dostępna dla odwiedzających do końca lutego 2026 roku - warto zajrzeć przed końcem sezonu. Organizator informuje, że są jeszcze wolne terminy na pokazanie kolejnych zbiorów i zachęca do kontaktu - organizator zachęca do pisania i dzwonienia. To okazja, by podzielić się swoją pasją i dołączyć do cyklu “Jeleniogórskie zbieractwa - dziwactwa” 🧑🤝🧑📦.
Dla mieszkańców Jeleniej Góry wystawa to prosty sposób, by zobaczyć, jak podróże i wydarzenia wpisują się w domowe rytuały - na talerzu, w filiżance czy na pamiątkowym kubku. Warto wpaść, rozpoznać znak z własnych wyjazdów i pomyśleć, czy nie warto dołączyć do tej małej, lokalnej galerii kolekcji.
na podstawie: Biblioteka Jelenia Góra.
Ostatnie Artykuły

DKF Klaps w czerwcu - wtorki, które prowadzą od Hłaski do Lyncha

Jelenia Góra zagra winem i tangiem. Festiwal wraca na Plac Ratuszowy

Pod Chojnikiem zapłonie lato - szkło, muzyka i świętojańska magia

Parafia św. Wojciecha w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze - msze, kancelaria, sakramenty

Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze - kontakt, kancelaria i nabożeństwa

Bieg do Kotła Łomniczki zachwycił wiosenną oprawą i górskim tłem

ZAKAMAR Design w Jeleniej Górze - młodzież spróbuje sił przy żywym modelu

Mobilny odbiór tekstyliów w Jeleniej Górze. Oto kolejne przystanki
![[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 4:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/lechia-zielona-gora-karkonosze-jelenia-gora-23052026-40.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Lechia Zielona Góra – Karkonosze Jelenia Góra 4:0 w Betclic 3. Lidze Grupa 3 (Grupa III)

Półkolonie w Karpaczu ruszają z pełnym programem i ograniczoną pulą miejsc

Nielegalna reklama w Karpaczu może kosztować więcej niż legalny nośnik

Badania geologiczne pod kopalnię odkrywkową – najważniejsze etapy
Przydatne dane teleadresowe
- Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze - galeria sztuki współczesnej, kontakt, godziny, dostępność
- II Komisariat Policji w Jeleniej Górze - kontakt, dzielnicowi, godziny przyjęć
- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jeleniej Górze - kontakt, badania, zgłoszenia
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze - kontakt, godziny, świadczenia i pomoc
- Sanatorium Agat w Jeleniej Górze - kontakt, cennik, zabiegi i rezerwacja
- Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze - kontakt, rejestracja, paszporty roślin
