Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Wczoraj na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Piechowicach na krajowej 3. Jak ustalili policjanci, 48-letnia kierująca pojazdem marki Toyota nie dostosowała prędkości do warunków panujących na jezdni, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z toru jezdni i uderzyła w pojazd  marki Toyota, a następnie w Forda. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Sprawczyni została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Ponadto wczoraj na naszych drogach doszło do kilku innych kolizji, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Przypominamy, że bezpieczeństwo pieszych na drodze znacząco poprawia noszenie elementów odblaskowych!

Apelujemy również o noszenie elementów odblaskowych w miejscach, gdzie przepisy tego nie nakazują, czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg, także w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że w okresie jesienno – zimowym, każdy pieszy poruszający   się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi  mandat. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji– często ratującej zdrowie i życie.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinspektor Edyta Bagrowska