Za nami kolejne już spotkanie z seniorami w sieci na żywo, które odbyło się 3 stycznia br. w godzinach 9.00-9.30. Spotkanie prowadzili jeleniogórscy policjanci, a odbyło się w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jest to kolejne, a jednocześnie pierwsze w tym roku  spotkanie w sieci na żywo z seniorami. Prowadziła je policjantka z Zespołu Komunikacji Społecznej  Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z policjantem z Wydziału Prewencji. Celem działań jest przede wszystkim ułatwienie seniorom kontaktu z Policją i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjanci omówili zdarzenia z udziałem osób starszych, do których doszło w ostatnim czasie w regionie jeleniogórskim i w kraju, oszustwach popełnianych metodą na wnuczka, policjanta oraz oszustwo metodą „spoofingu”, a także przestrzegali przed fałszywymi smsami. Ponadto mówili również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odblaskach oraz nowych karach dla kierujących za przekroczenie prędkości.

Wczorajsze spotkanie z policjantami można zobaczyć   w serwisie YOUTUBE na profilu Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pod linkiem: https://youtu.be/PnsFJwc6aaA

podinspektor Edyta Bagrowska