Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci od początku roku nałożyli już kilkanaście wysokich mandatów za różne wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 4000 zł za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Dodatkowo kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator za wykroczenia w ruchu drogowym, a kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów obowiązujących w tym zakresie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Od początku roku jeleniogórscy policjanci nałożyli zgodnie z nowym taryfikatorem kilkanaście wysokich mandatów za naruszenie przepisów w ruchu drogowym.

6 stycznia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na Al. Solidarności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki BMW. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 4000 zł za przebroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 71 km na godzinę oraz wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Ponadto straciła ona również prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymała 15 punktów karnych. Wykroczenia popełnione przez kierującą zarejestrowała policyjna kamera.

Ponadto policjanci ukarali mandatami w wysokości 2500 zł 3 rowerzystów, za jazdę w stanie nietrzeźwości, nałożyli kilka mandatów w wysokości 800 zł i 1000 zł za przekroczenie prędkości.

Przypominamy, że aktualnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 tysięcy złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierowcy, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo.

 

podinsp. Edyta Bagrowska