Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież pojazdu oraz o usiłowanie kradzieży drewna. Mężczyzna ukradł samochód swojemu ojcu, który o zdarzeniu dowiedział się od policjantów. Auto zostało odzyskane. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze  zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz o usiłowanie kradzieży.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna 8 stycznia br. ukradł w Jeleniej Górze samochód marki Fiat Ducato, który był własnością jego ojca.  Do pojazdu dostał się za pomocą oryginalnego kluczyka, który wcześniej zabrał z mieszkania pod jego nieobecność Wartość skradzionego pojazdu pokrzywdzony  na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna, odpowie również za próbę kradzieży drewna z prywatnej posesji. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż kradzież udaremnił  właściciel. 36-latek drewno zamierzał wywieźć skradzionym wcześniej pojazdem.

Samochód wrócił do ojca zatrzymanego, który o zdarzeniu dowiedział się od policjantów.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podinsp. Edyta Bagrowska