Policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież roweru z ogólnodostępnej piwnicy. Do zdarzenia doszło w sierpniu br. w Jeleniej Górze. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na 1500 zł. Okazało się, że rower został odnaleziony po kilku miesiącach w zamkniętej piwnicy sąsiadki pokrzywdzonego, która twierdziła, że zabezpieczyła go przed kradzieżą. Teraz za popełniony czyn odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 60-letnią kobietę podejrzaną  o kradzież.
Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło  w sierpniu  br. w Jeleniej Górze. Pokrzywdzony zgłosił, że z ogólnodostępnej piwnicy w budynku, w którym mieszka  został skradziony jego rower o wartości 1500 zł.
Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności okazało się, że rower znajduje się od kilku miesięcy w zamkniętej piwnicy sąsiadki pokrzywdzonego, która go tam ukryła. Twierdziła, że schowała go, aby nie został on skradziony.  Rower wrócił do właściciela.
Kobieta usłyszała zarzut kradzieży.Za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
podinsp.  Edyta Bagrowska