Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież i kradzieże z włamaniem, których dopuścił się, w listopadzie br. w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Ponadto z tych przestępstw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych. Część skradzionego mienia policjanci odzyskali. Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego  o kradzież i kradzieże z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w listopadzie br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 3 przestępstw przeciwko mieniu. Są to kradzieże z włamaniem i kradzież. Mężczyzna okradł dwa samochody i włamał się do byłego zakładu pogrzebowego. Jego łupem padła biżuteria,  dokumenty, specjalistyczny sprzęt wędkarski, klucze, okulary, narzędzia i inne przedmioty.  Wartość poniesionych strat oszacowano na ponad 15 tysięcy złotych. Okazało się, że tych czynów jeleniogórzanin dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy” i uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu.
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane informacje. Policjanci w trakcie czynności odzyskali część skradzionego mienia. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych rzeczy.
28-latek teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
podinspektor Edyta Bagrowska