Listwy halogenowe - alternatywne źródło światła do wnętrz

Listwa halogenowa to rodzaj dekoracji oświetleniowej do pomieszczeń, w której umieszcza się z kilka lub kilkudziesięcie źródeł światła. Są one umieszczone na długiej listwie, a następnie mocuje się je do ściany lub sufitu. Zdecydowanie popularniejsza jest listwa halogenowa sufitowa i zazwyczaj stosuje się ją jako dodatkowe, ale coraz częściej także główne, źródło światła do salonów i sypialni. Ze względu na swoją konstrukcję i wysokiej klasy jakość wykonania, klienci decydują się na nie również w kuchniach, łazienkach czy korytarzach.

Listwa halogenowa sufitowa oferuje jasne i intensywne światło, które dostosowane jest do pracy jak i wykonywania codziennych czynności. Halogeny jednak są mniej efektywne niż diody LED pod względem ekonomicznym. Zużywają więcej energii i emitują ciepło, dlatego obecnie rezygnuje się z nich na rzecz LEDów.

Instalacja listwy halogenowej LED to łatwy zabieg aby skomponować niezwykle atrakcyjną aranżację w górnym obszarze pomieszczenia. Listwa halogenowa może być zastosowana w każdym pomieszczeniu. Przeważnie stanowią wykończenie nowoczesnych aranżacji, ale znajdą zastosowanie również w bardziej klasycznych aranżacjach. Produkt jest funkcjonalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się niezależnie od rozmiaru pomieszczenia. Nie zajmuje dużo miejsca, a oświetlenie podkreśli wybrane przez nas obiekty.

Listwa halogenowa sufitowa rewelacyjnie sprawdzi się jako alternatywne źródło intensywnego światła, ale również atrakcyjne wykończenie nowoczesnych aranżacji. Tego typu rozwiązania stosuje się nie tylko w mieszkaniach i domach prywatnych.Takie zabiegi wykorzystać można także w budynkach o przeznaczeniu publicznym, np. sklepy, hotele, biura.

Listwy halogenowe sufitowe LED to gotowe moduły wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, które w prosty sposób montuje się do profilu aluminiowego przykręcanego do sufitu. Sam proces jest bardzo intuicyjny i nie powinien sprawić większych trudności.