Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzieże z włamaniem do biura. Przestępstwa tego dopuścił się w listopadzie ubiegłego roku w Jeleniej Górze w warunkach, tzw. ”recydywy”. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na blisko 6 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 32-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego  o kradzież z włamaniem.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w listopadzie ubiegłego roku  włamał się do biura jednej z jeleniogórskiej firm, a następnie go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 6 tysięcy złotych.  Były to 3 telefony komórkowe, 2 laptopy oraz 2 szczoteczki do zębów. Jeleniogórzanin czynu tego  dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.
Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, a także w oparciu o zebrane informacje. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionych rzeczy.
32-latek teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a  grozić mu  może nawet do 15 lat pozbawienia wolności.
podinspektor Edyta Bagrowska