Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. W miniony weekend na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 1 osobę, która kierowała w stanie nietrzeźwości, 1 kierującego, który naruszył sądowy zakaz oraz 1, który kierował wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

W miniony weekend na drogach regionu doszło do kilku kolizji, których przyczyną było najechanie na tył innego pojazdu, nieustąpienie pierwszeństwa innemu kierującemu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni.
Policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu 1 kierującego w stanie nietrzeźwości. Na Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierującego audi, który miał 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Sobieszowskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego kierującego fordem, który naruszył sądowy zakaz oraz był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto na ul. Fałata zatrzymali 40-letniego kierującego pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.
Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5, a za kierowanie wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

podinspektor Edyta Bagrowska