Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu marki VW Golf o wartości kilkunastu tysięcy złotych na szkodę mieszkanki Katowic. Do kradzieży doszło w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego, a auto funkcjonariusze odnaleźli na posesji zatrzymanego. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież pojazdu.
Kilka dni temu mieszkanka Katowic powiadomiła Policję w Kowarach o kradzieży jej pojazdu marki VW Golf o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Do kradzieży doszło w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego. W trakcie jazdy auto zepsuło się, w związku  tym kobieta zmuszona była go tam pozostawić i z prośbą o pomoc w jego naprawie zwróciła się do mechanika. Kiedy mężczyzna przyjechał na wskazane przez nią miejsce, okazało się, że pojazd zniknął.
Właścicielka o kradzieży powiadomiła Policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie 27 marca br. zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o tę kradzież. Na posesji zatrzymanego funkcjonariusze odnaleźli poszukiwany samochód.
Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwo, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do  10 lat pozbawienia wolności.
podinspektor Edyta Bagrowska